Kategóriák
Otthon és kert

Az első posztmodern háború– Az orosz-ukrán háború katonai, biztonságpolitikai tanulságai

Cikkszám: BK222848
Kedvencekhez
Raktáron
RRP: 4 499 Ft 
4 049 Ft
Ha regisztrációval veszed, akkor ekkora összeget jóváírunk az ügyfélszámládon, miután átvetted a megrendelésed: 40 Ft
Szállításmár 1490 Ft-tól!
Fizetési lehetőségek
Óriási raktárkészlet
Magyarországi raktár
Visszaküldési garancia

14napos visszaküldés

Segítőkész ügyfélszolgálat
Hétköznap 09:00 - 15:00 között
Gyors és pontos szállítás
Futár, csomagpont, automata
Kényelmes, egyszerű fizetés
Készpénz, bankkártya vagy átutalás
Pontgyűjtés
Regisztrált vásárlóknak
Az első posztmodern háború– Az orosz-ukrán háború katonai, biztonságpolitikai tanulságai
ISBN
9786156702159
Szállítás
3-5 napon belül szállítjuk
Kiadó
Hitel Könyvkiadó Kft.
Szerző
Somkuti Bálint
Kiadás éve
2024
Oldalszám
272
Kötés
kartonált
Nyelv
magyar
Összehasonlítás
Nyomtat
Ajánlom
Kérdés a termékről
Kiegészítő termékek
Részletek
Az első posztmodern háború – Az orosz-ukrán háború katonai, biztonságpolitikai tanulságai című könyv I. kötete az előzményektől a 2023. júniusi Prigozsin-lázadásig tárgyalja a határaink mentén zajló háború eseményeit.

A mű katonai szempontból, tudományos-ismeretterjesztő stílusban mutatja be az orosz-ukrán konfliktust, az előzményektől kezdve egészen a haditechnikára és a világrendre gyakorolt várható hatásáig. A nyugati és orosz forrásokat egyaránt felhasználó elemzés realista módon, a nyilvánosságra hozott célok, a geopolitikai korlátok, a hadtörténelmi tapasztalatok és a katonai lehetőségek szemszögéből közelíti meg az orosz agresszióval szemben harcoló Ukrajna küzdelmeit.

A szerző nem törekszik egységes időrendi szerkezetbe foglalni a harcokat, ahogy a folyamatban lévő háború katonai történetének megírása sem célja. Mivel jelenleg mindkét oldal bizalmasan kezeli veszteségeit, a bevethető erők nagyságát, illetve a küzdelmekből levont következtetéseit, ez a törekvés hiábavaló is lenne.

A könyv fő célja a háború azon katonai és biztonságpolitikai érdekességeinek, összefüggéseinek közérthető bemutatása, amelyek nemcsak a téma iránt érdeklődők, hanem a szélesebb nagyközönség figyelmére is számot tarthatnak.

Dr. SOMKUTI BÁLINT: Hadtörténész, biztonságpolitikai elemző. Fő kutatási területe a modern érdekérvényesítés, ezen belül napjaink katonai műveletei, valamint a nem-hagyományos módszerek, elsősorban a gerilla- és irreguláris hadviselés. 2008-ban szerezte meg történészi diplomáját a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán, 2012-ben védte meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Iskolájában disszertációját, amelynek a 4. generációs hadviselés volt a témája. 12 évnyi, multinacionális cégeknél eltöltött idő után egyaránt dolgozott az állami szférában, újságíróként és vállalkozóként is. Kiemelt érdeklődési köréhez tartoznak a jelen és a múlt hadiflottái és légierői, valamint a haditechnika és a hadtudomány.

Főbb művei:

Kis háborúk nagy hatással – Aszimmetrikus hadviselés a modern korban. Zrínyi Kiadó, 2014 (Resperger Istvánnal és Kiss Álmos Péterrel)

Negyedik generációs hadviselés – Árnyékháborúk a modern korban. MCC Press, 2024.
Adatok
EAN
9786156702159
Vélemények
Legyen Ön az első, aki véleményt ír!