Részletek
A Hogy ne halj meg című könyv szerzőjének New York Times sikerlistás, kulcsfontosságú és időszerű munkája a pandémiát okozó vírusokról és arról, hogyan nézhetünk szembe velük. Ezek a fertőző betegségek a tuberkulózistól a madárinfluenzán és HIV víruson át a koronavírusig közös eredettörténetre - az emberek állatokkal való érintkezésére - vezethetők vissza. Az állatokról emberre átterjedő, más néven zoonótikus betegségeket okozó kórokozók - mind a már korábban meglévők, mind az újonnan azonosítottak - fel-felbukkannak újra és újra a történelem során, és ezzel világszerte több millió emberhalált okozó járványokat és pandémiákat robbantanak ki.
Hogyan jönnek létre ezek a betegségek? És - ha van rá mód - hogyan állíthatjuk meg őket és halálos bevonulásukat az országainkba, otthonainkba és a szervezetünkbe? Hogyan éljük túl a járványokat? című könyvében Dr. Michael Greger orvos és nemzetközileg elismert közegészségügyi szakértő a világon valaha megjelent leghalálosabb kórokozók némelyikének az eredetébe ássa bele magát. A múltból egészen a mai napig követve az evolúciójukat dr. Greger az újonnan felbukkanó influenzát és a koronavírusokat állítja rivaldafénybe, miközben felderíti, honnan erednek ezek a kórokozók, és annak is utánajár, hogy milyen alapvető feltételek és jelentős emberi hozzájárulás fokozta halálos hatásukat, amivel magasabb, akár globális szintre léphettek.
Miközben a világ az új koronavírus 2019 - más néven COVID-19 - pusztító hatásával küzd, dr. Greger nemcsak arra világít rá, hogy mit tehetünk a saját és a szeretteink védelmében egy pandémia alatt, hanem arra is, hogy az emberi társadalomnak muszáj lépéseket tennie annak érdekében, hogy csökkentse a jövőben ránk leselkedő még súlyosabb katasztrófák valószínűségét.
"Ebben a könyvben azt írtam le, amit tudnod kell ahhoz, hogy megvédd magadat és a családodat a mostani veszélytől, ugyanakkor mélyebbre is ástam, a probléma gyökeréig, és felvetek egy alapvető kérdést: Hogyan lehetne eleve leállítani a pandémiás vírusok felbukkanását? Ha egyetlen gondolatot kell áthoznom a krónikus betegségek megelőzésével és visszafordításával kapcsolatos munkáimból, akkor az az, hogy - amikor csak tehetjük - az okot kell kezelnünk."